Slnečná energia je nevyčerpateľná. Využi ju.

Priemyselná fotovoltika

On grid systém

Tvoja fotovoltická elektráreň bude vyrábať energiu, ktorú treba optimálne spotrebovať na denných programovateľných spotrebičoch alebo strojoch v priemysle. Ideálna voľba pre firmy.
POZRIEŤ PRODUKTY

Hybrid systém - Rodinné domy

Ulož energiu, potom spotrebuj

Systém elektrárne s batériami ti umožní väčšiu slobodu pri spotrebe elektrickej energie. Spotrebiče nie je potrebné plánovať a časovať, pretože prebytky vyrobené počas dňa sa uskladnia a ty si ich môžeš vyčerpať kedykoľvek, napríklad vo večerných hodinách.
POZRIEŤ PRODUKTY

Bez pripojenia na vonkajšiu sieť

Off grid systém

Fotovoltické elektrárne pre domácnosti a chaty, kde v dosahu chýba hlavné elektrické pripojenie, prípadne elektrárne ukotvené na ohrev vody. Tvoja zostava sa tak bude správať celkom sebestačne, bez prúdu z distribučnej sústavy.
POZRIEŤ PRODUKTY

Fotovoltické panely 
s najvyšou účinnosťou na trhu. Tak toto je sila. Slnečná.

Všetko čo si chcel vedieť o fotovoltike ti povedia naši experti.

 

 

Revolučná solárna energia dláždi cestu k zelenšej budúcnosti.

Počas dňa fotovoltika vyprodukuje oveľa viac elektriny, než tvoj dom spotrebuje. Ale to vôbec nevadí. Energiu môžeš nasmerovať buď do ohrevu teplej vody, batériového systému, alebo do virtuálnej batérie u tvojho dodávateľa elektrickej energie. Ak potrebuješ vybaviť papiere k virtuálnej batérii, nechaj to na nás. Všetko vybavíme za teba.

Ako funguje fotovoltika

Fotovoltický jav prebieha premenou slnečnej energie na elektrickú energiu vo fotovoltických článkoch. Tie sa nachádzajú vo fotovoltických paneloch.

Bežné rozmery solárneho panelu sú 165 × 100 cm a každý tento centimeter nás odľahčuje od CO2 aj od zbytočne veľkých poplatkov za elektrinu. Len pre predstavu, už len 1 panel nám za 5 rokov vyperie 1300 práčok a umyje 1200 umývačok riadu.

Fotovoltické systémy vyžadujú po ich nainštalovaní minimálnu údržbu. Prevádzkové náklady sú teda extrémne nízke v porovnaní s existujúcimi technológiami. Na Slovensku poznáme 3 druhy fotovoltických panelov - monokryštalické, polykryštalické a amorfné, ktoré sa označujú aj ako tenkovrstvové. Najefektívnejšie sú monokryštalické panely, ktoré aj my inštalujeme. Sú silnejšie pri hmle, zamračenom počasí alebo daždi.

Návratnosť a životnosť Fotovoltiky

Běžná doba návratnosti je od 5 do10 rokov. Nie je to však pravidlom. Doba návratnosti sa vždy odvíja od aktuálnej alebo budúcej spotreby. Budúcej píšeme preto, lebo často krát sa stáva, že klienti si dokúpia mrazák, postavia bazén alebo si kúpia výrivku či nainštalujú klimatizáciu. Tiež preto, lebo ceny za energie sa každoročne zvyšujú. Fotovoltika je v tomto prípade finančné aktívum a investícia sa ti oplatí viac ako by si mal mať peniaze na sporiacom účte. Zvyšovaním spotreby a zvyšovaním poplatkov za energiu ti priamoúmerne klesá doba návratnosti.
Najdôležitejšie je správne nadimenzovanie celej elektrárne, kde sa neoplatí šetriť na striedači. Zle nastavený systém má nedozerné následky na práci celého zariadenia. A životnosť? Samotné panely bývajú odolnejšie ako škridla, zaleží od výrobcu. Optimálny sklon panelov nemá za následok len lepšie prijímanie svetla, ale má to aj samočistiaci efekt.

Montáž fotovoltiky

Čo nás oddeľuje od konkurencie je ľudský prístup a ochota poradiť. Vždy sa snažíme pre klientov nájsť najvhodnejšie riešenie. Nie sme závislí na jednom výrobcovi fotovoltických panelov a to nám rozväzuje ruky aby sme navrhli najvhodnejšie riešenie. Aj keď daň za to je, že nevieme dodať ponuku klientom hneď na druhý deň. No za to si môžeš byť istý, že sme nad tým poctivo sedeli.